FAQ
Masz do nas pytania? Sprawdź w bazie Najczęściej Zadawanych Pytań FAQ używając wyszukiwarki lub sprawdzając poniższą listę pytań i odpowiedzi. Czego dotyczy Twoje pytanie?
Pytania ogólne
Dlaczego muszę podawać informację o swoim stanie zdrowia?
Prosimy o przekazanie informacji o Twoim stanie zdrowia, istotnych dla optymalnej interpretacji wyniku badania KTG, tym samym rozpoznania ewentualnych zagrożeń.
Co jeśli nie mam kodu lekarza lub położnej?
Przy najbliższej wizycie u swojego lekarza proszę zapytać o jego kod. W przypadku braku kodu można zamówić i korzystać z usługi. Wyników nie będzie otrzymywała dodatkowa osoba. Wyniki autoryzują pracownicy medyczni CMP.
Jak mam zwrócić urządzenie?
Przed upływem końca abonamentu skontaktujemy się z pacjentką i umówimy kuriera na odbiór urządzenia.
Na rynku są dostępne urządzenia, które nazywają się domowymi KTG lub takie, które połączone są z systemem nadzoru, do którego wysyłają badania. Dlaczego Carebits jest jedyny i unikatowy?
Tylko system Carebits zapewnia kliniczną jakość badania, czyli taką samą jak w szpitalu czy przychodni. Jako jedyny na świecie jest w pełni telemedyczny, co oznacza, że pacjentka może wykonać badania samodzielnie. Nie wymaga instruktażu czy pomocy kadry medycznej.
Kto ocenia moje badania, czy widzi je później lekarz?
Badania, zapisy interpretuje, ocenia wykwalifikowany personel medyczny, czyli nasze położne. Na bieżąco monitorują one stan Twój i Twojego dziecka podczas wykonywania badania. Biorą one pełną odpowiedzialność prawną za autoryzowane wyniki. Istnieje również możliwość, by wgląd do Twoich badań miał lekarz prowadzący ciążę, wystarczy, że podasz jego kod identyfikujący przy składaniu zamówienia. Jeśli chcesz uzyskać taki kod należy udać się do swojego lekarza prowadzącego lub położnej i zapytać czy posiadają taki kod.
Czy mogę pożyczyć urządzenie koleżance?
W żadnym wypadku nie wolno udostępniać aparatu innej osobie. Dane medyczne zebrane podczas wywiadu w profilu pacjentki mają kluczowe znaczenie przy ocenie badania. Ze względu na ochronę danych nie możemy udostępniać osobom trzecim takich informacji - bezpieczeństwo naszych Pacjentek jak i współpracujących partnerów medycznych jest dla nas priorytetowe.
Na ile można wypożyczyć sprzęt, czy można go kupić?
Naszą usługę możesz zamówić na okres abonamentowy. Na czas epidemii w kraju mamy atrakcyjny cennik oraz abonament (2, 4, 8 tygodni). Po tym okresie zwracasz nam urządzenie, bądź istnieje możliwość przedłużenia abonamentu o 1 tydzień. Będąc naszą Pacjentką zyskujesz zarówno urządzenie do wykonywania badania KTG jak i zdalną opiekę CMP.
Pytania techniczne
Czy będę w stanie stwierdzić po występujących skurczach w trakcie zapisu czy już rodzę? Jaką amplitudę mają skurcze porodowe?
Zapis KTG ma przede wszystkim monitorować dobrostan płodu i na tym powinnaś się skupić. Występujące w czasie zapisu skurcze macicy są jedynie dla nas - położnych informacją do dokładnego zinterpretowania Twojego zapisu KTG. Skurcze porodowe mają różną amplitudę, indywidualną dla każdej z rodzących. Nie należy oceniać ich występowania i siły natężenia jedynie po zapisie KTG
Ile żelu mam nałożyć na sondę FHR? Dostałam informację, że raz nałożyłam jej za dużo, zaś innym razem za mało.
Na sondę FHR należy nałożyć cienką warstwę żelu (dużą kroplę) a następnie kolistym ruchem rozprowadzić żel oraz przymocować sondę do powłok brzusznych, tak aby zapewnić ustabilizowany sygnał bicia serca Twojego dziecka.